bulls&terriers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vítame vás na našom fóre
 
DomovDomov  GalleryGallery  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  Prihlásenie  

 

 Agresivita

Goto down 
+3
zebo
Mary
vlado
7 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
vlado
maniak
maniak
vlado


Počet príspevkov : 265
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Agresivita   Agresivita EmptyŠt január 18, 2007 4:49 am



Naposledy upravil dňa Št máj 31, 2007 4:25 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Mary
Admin
Admin
Mary


Počet príspevkov : 361
Localisation : Bratislava
Registration date : 25.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyŠt január 18, 2007 1:24 pm

Buffy tiež šteka-vrči na ludi,ale vtedy, ked sa ku nam niekto neznami približi a prihovori (ale niekedy je ok) ,zaleži to na tom čo sa za individum ku nam približi,ale ked niekto prejde okolo,tak nič..

Petinko neviem či by si mal chodiť aj na obranu,či by sa to jeho správanie ešte nezhoršilo..
Návrat hore Goto down
zebo
maniak
maniak
zebo


Počet príspevkov : 303
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPi január 19, 2007 2:52 am

[


Naposledy upravil dňa Št máj 31, 2007 5:25 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Offca
začiatočnik
začiatočnik
Offca


Počet príspevkov : 13
Localisation : BA - Ružinov
Registration date : 08.01.2007

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPi január 19, 2007 6:54 am

Peťo, možno je v tom aj nejaký zárodok agresie a treba to tlmiť, no ked si dávam všetko dokopy (mimochodom, popisal si to velmi dobre), vychádza mi, že Ares zrejme šteká a vrčí na veci a ludí zo strachu. Dvaja ludia su ok, jeden je podozrivý. Ludia v noci, normálna garáž je ok, ale posprayovanú nepozná, mohla by teda predstavovať nebezpečenstvo. Muž s krabicou je tiež atypický, musí byť teda v strehu...no a starec o paličke sa tiež pohybuje trochu iným spôsobom ako tým, na ktorý je zvyknutý.
Potvrdiť alebo vyvrátiť tieto moje domnienky môžeš len ty, no celkom to dáva zmysel.
Nemyslím to teraz v zlom, ale nezanedbal si ty v jeho doterajšom živote kontakt s najrôznejšími druhmi prostredia? ...vieš, ako sa dáva dôraz na socializáciu, na 8.-12ty týžden života, kedy psa treba ťahať po uliciach, nákupných centrách, busových a vlakových staniciach, popri staveniskách a skrátka všade tam, kde sa môže stretnúť s tými najzvláštnejšími a prenho možno s najstrašnejšími zvukmi..

Ak mám recht, zrejme to bude teraz o dosť náročnejšie, ale nikdy nie je neskoro to napraviť..
Návrat hore Goto down
http://www.infernale.websnadno.cz
Mary
Admin
Admin
Mary


Počet príspevkov : 361
Localisation : Bratislava
Registration date : 25.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPi január 19, 2007 9:41 am

zebo ja som nepisala že by nemal chodiť na cvičak, podla mojho názoru by tam mal každý chodiť Exclamation Ale že neviem či by mal chodiť aj na obranu..
Tie smajliky confused ??

Inak vidíš,zaujalo ma čo si pisal bom , mysliš si že každý pes berie obranu formou hry?
Návrat hore Goto down
so-nicka
skúsený
skúsený
so-nicka


Počet príspevkov : 72
Registration date : 25.12.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPi január 19, 2007 9:56 am

a ako pan moze vediet ze ide Iba o formu hry?? Question podla mna to pes bere vazne...ne iba ako hru... a na cvicaku to teda max bere uplne vazne a buffy tez...aj aresko bude!!!;)sa tesim ked tam dokvitnes Very Happy Very Happy
Návrat hore Goto down
http://www.sarpej_max.websnadno.cz
Mary
Admin
Admin
Mary


Počet príspevkov : 361
Localisation : Bratislava
Registration date : 25.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPi január 19, 2007 9:59 am

ano ako to na psovi vidiš že to berie vo forme hry Question No tak napr.na Buffyne to vobec nevidim..ta vrči,šteka..

Aj ja sa tešim na Areska Cool ..som zvedava ako sa vam bude dariť Wink
Návrat hore Goto down
zebo
maniak
maniak
zebo


Počet príspevkov : 303
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPi január 19, 2007 11:23 am

...


Naposledy upravil dňa Št máj 31, 2007 5:25 am, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
vlado
maniak
maniak
vlado


Počet príspevkov : 265
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPi január 19, 2007 11:37 am

to Mary & Zebo & Sonicka : na cvicak budeme urcite chodit cca za mesiac ked bude mat krpec 6 mesiacov.... aj ked som zvedavy ci bude schopny sa koncentrovat ked ma okolo seba tolko psov, bude sa chcet s kazdym hrat... tou obranou si tiez niesom isty, uvidime ako sa to bude u neho vyvijat a co povie aj cvicitel.


to Offca : myslim ze socializaciu som nezanedbal so psami aj ludmi je v styku dennodenne, a dokonca aj s tym starcom na ktoreho teraz stekal sa kedysi maznal , je to nas sused scratch ..je fakt ze po auparkoch som s nim moc nechodil, boli sme raz.... skusim ho zacat bravat viac do mesta medzi davy ludi.. ale po sidlisku sa motame pravidelne a bezne sa s ludmi vidava.. inak mas pravdu s tym ze sa mu nepozdavaju "neobycajne veci" napr aj doma ked je v strede obyvacky na zemi hodene daco neobvykle (napr igelitka s nakupom) aj to sa mu nezda a vrci na to.... ma rad ked je vsetko po starom Smile inak vcera sme boli vecer von a zase vrcal na matku s deckom,.... klasicka situacia ares na retazi, matka a decko sa priblizuju ares v strehu. a ked su na dosah cca 2 metre steka a jezi sa.... strhol som ho spat a vynadal a bol uz ok.... inak zaujimave ze ked ich vysteka hned zase vrti chvostom a spokojne cucha k zemi... asi je spokojny ze ich zahnal alebo co.....
mam dalsiu situaciu : sme na luke hra sa spolu cca 5 psov + ares, okolo nich stojime 5 ludia a vsetko je OK.... pride 6 majitel so psom a ares nanho vrci..... toto napr nechapem preco, bol to obycjany chlapik so psom ako kazdy iny.... dokonca sa zacal aresovi kludnym hlasom prihovarat a nakoniec ho aj pohladil a setko bolo OK....
Návrat hore Goto down
rado1488
mierne pokročilý
mierne pokročilý
rado1488


Počet príspevkov : 35
Registration date : 09.12.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptySo január 20, 2007 8:26 am

petinkoba napísal:
Ahojte
moj 5 mesacny hafan zacina javit znamky agresivity ... zacalo to tym ze zacal stekat a vrcat cely zjezeny na zaparkovane auta cca pred vyse mesiacom , nie vsetky iba daktore (neviem podla coho mu prekazali). neskor sa obcas vyvrcal na napriklad posprejovanu garaz a pod.

postupom casu ho auta asi omrzeli a sa mu zacali nepacit iste typy ludi, napriklad starec s palickou, pripadne muz nesuci velku krabicu... nervozny bol najme v noci. taketo pripady boli ojedinele cca 1 x za tyzden.. taktiez aj v byte zacina asi "strazit", ked dakto ide okolo bytu steka a vrci, ked bol mladsi bol uplne potichu.

ale v posldenom case sa stretavam s tym ze zacina agresiu prejavovat aj cez den na ludi coraz castejsie... nie na vsetkych ... napr ideme po lese a stretneme 10 ludi a nic.... stretneme obycajnu zenu na prechadzke a ares vrci zjezeny a steka na nu ked sa k nam priblizi cca na 3 metre..... minule som ho mal pusteneho na luke a isli okolo 2 bezci a ares si ich ani nevsimol...za chvilku isiel treti ares k nemu dobehol a stekal, bezec zastavil, ja som tam rychlo dobehol ares iba kruzil okolo neho a stekal zjezeny od hlavy az po chvost.

vrchol bol vcera v noci boli sme na prechadzke cca o jedenastej vecer mal som aresa na stopovacke a oproti nam siel obycajny chalan, ked bol cca 3-4 metre od nas ares k nemu vyrazil v bojovom posotoji vzpriamena hlava zdvihnuty chvost a ked bol chalan blizsie areso stekal a normalne by nanho asi skocil ale strhol som ho spat.... inak k vacsine ludi je pritulny a hravy ako macicka...aj doma je dobry na mna nesteka ani nic podobne mozem mu ist do misky ,hracku zobrat atd vsetko v poriadku.

co vy na to ?

Question
aj moja je agresivna na ludi ako vravis ty na vselijakych bezdomovcov,starych ludi s palicami prip.ludi s taskami.a hlavne v noci..ma svoj okruh ludi a ostatnych nemusi..preto ju nikdy nepustam medzi ludmi a uz vobec nie pri psoch..v noci sa tak jeduje ze az skace do vysky a steka vrci..
Návrat hore Goto down
Mary
Admin
Admin
Mary


Počet príspevkov : 361
Localisation : Bratislava
Registration date : 25.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptySo január 20, 2007 8:40 am

No Zebo ja neviem, ale Buffy sa pred par mesiacmi už raz načiahla po ruke nejakeho človeka (ale nezahryzla,hned som ju stiahla),kt. bol mierne pripity..chcel ju pohladkať,ale ja som ho varovala bo nanho štekala a vrčala. Neviem či by ho zahryzla, ja som to ešte neskušala Laughing

No moja láska Buffy ma tak obranuje ako strážny anjel sunny


Toho peška som ešte neskušala,ale nezabudla som na to Wink ..ale viem že keby ku nej prišiel figurant,tak by si pešek strážila Laughing
Návrat hore Goto down
vlado
maniak
maniak
vlado


Počet príspevkov : 265
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyNe január 21, 2007 4:57 am

no ako tak vidim podla vasich reakcii vid. mary & rado asi to nieje az take neobvykle ze urcite typy ludi psy nemusia.......
Návrat hore Goto down
zebo
maniak
maniak
zebo


Počet príspevkov : 303
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyNe január 21, 2007 6:42 am

...


Naposledy upravil dňa Št máj 31, 2007 5:25 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Mary
Admin
Admin
Mary


Počet príspevkov : 361
Localisation : Bratislava
Registration date : 25.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyNe január 21, 2007 8:30 am

neznášam ked niekto hned začne hovoriť o PP.. Neboj keby som bola prachata,alebo keby som nebola študentka ,tak by som si kupila poriadneho papieroveho psa s bohatým rodokmenom,ale kupila som si Buffy..a nelutujem..
Buffy je v pohode na ludi,pokial sa k nam niekto nepribliži a neprihovori (bud sa jej ten človek zapači,alebo nie,ale väčšinou nie,bo v našom okoli sa nečudujem)...
Ja som rada že je taka aka je a nechcela by som ju meniť!!! Ale čo mi vadi je to že nahana mačky Mad


petinko: hej psy si vyberaju ludi ktorych nemusia, ja poznam psa ktorý je rasista Laughing
Návrat hore Goto down
vlado
maniak
maniak
vlado


Počet príspevkov : 265
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyNe január 21, 2007 9:28 am

no tiez moc nemusim reci o PP atd..... ja mam psa bez PP preto lebo nemam ambicie ho vystavovat ani uchovnit.... a som s nim spokojny.. moja teta ma 2 papilonov s PP od tej istej chovatelky... jeden pes je nadherny, vystavny kus, naopak druhy je troska nepodareny, s kratsou srstou a maleho vzrastu absolutne nevhodny na vystavy... takze kde je zaruka ???
alebo keby mal moj pes PP je zaruka ze by nestekal na starca s palicou????
Návrat hore Goto down
rado1488
mierne pokročilý
mierne pokročilý
rado1488


Počet príspevkov : 35
Registration date : 09.12.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyNe január 21, 2007 10:11 pm

zebo napísal:
z toho co tu citam som trochu rozcarovany!!!!

Bez urazky, treba si precitat vlastnosti plemena, a potom skusit hladat odpovede!!!!

Ja nepoznam vasix havov, ja neviem ci maju pp.

1. ak maju - co je to potom za havov, a od akeho "chovatela"????

2. ak nemaju - preco asi nemaju ????
poviem ti takto..urcite narazas nato ze pit nesmie prejavit agresiu voci cloveku inak ide s chovu "von"..ale mam kamarata ktory nepochadza zo slovenska a ma psov na fight.ma spickovych psov po spickovych rodicoch za niekolko tisis euro.a aj u neho sa najde taky ktory nema rad/a ludi.dokonca aj zautoci.a vlastnosti tohoto plemena vieme asi vsetci tu dobre.moja fenka zazila dost neprijemnu skusenost s ludmi a odvtedy je proste nedoverciva a az agresivna voci cudzim ludom..aj ked uz v minulosti mala take sklony..takze bez urazky chlape ale fakt neviem co si tym chcel povedat aby sme si precitali vlastnosti tohto plemena..
Návrat hore Goto down
zebo
maniak
maniak
zebo


Počet príspevkov : 303
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPo január 22, 2007 3:26 am

...


Naposledy upravil dňa Št máj 31, 2007 5:26 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
rado1488
mierne pokročilý
mierne pokročilý
rado1488


Počet príspevkov : 35
Registration date : 09.12.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPo január 22, 2007 5:03 am

zebo napísal:
toto je oddyxove forum a ja nemam zaujem sa bezpredmetne s tebov natahovat.
inak ja mam kamarata co robi poslusnost a jeho havo vie velku nasobilku, pekne recituje a celkom dobre spieva - ale skoda ze to este nikto nevidel
hmm,ale so mnou sa nenatahujes vsetci si to tu radi precitaju Twisted Evil a nech da kamos psika na vysoku,urcite sa zdokonalia j v rovniciach elephant
Návrat hore Goto down
zebo
maniak
maniak
zebo


Počet príspevkov : 303
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPo január 22, 2007 5:12 am

[


Naposledy upravil dňa Št máj 31, 2007 5:26 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
rado1488
mierne pokročilý
mierne pokročilý
rado1488


Počet príspevkov : 35
Registration date : 09.12.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPo január 22, 2007 8:37 am

zebo napísal:
rado1488 napísal:
zebo napísal:
toto je oddyxove forum a ja nemam zaujem sa bezpredmetne s tebov natahovat.
inak ja mam kamarata co robi poslusnost a jeho havo vie velku nasobilku, pekne recituje a celkom dobre spieva - ale skoda ze to este nikto nevidel
hmm,ale so mnou sa nenatahujes vsetci si to tu radi precitaju Twisted Evil a nech da kamos psika na vysoku,urcite sa zdokonalia j v rovniciach elephant


dolezite je co on s nim xce, nie co mu ty poradis lol!
ok nechajme to tak,tvoje argumenty ako kamaratov havo vie nasobilku su mi dost smiesne..neviem kolko mas rokov ale takuto kktinu normalny clovek nenapise.
Návrat hore Goto down
Mary
Admin
Admin
Mary


Počet príspevkov : 361
Localisation : Bratislava
Registration date : 25.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPo január 22, 2007 11:18 am

Dopredu oznamujem,že v tomto fore chcem mier Wink
Kludne svoj názor vyjadrite,ale bo to nezašlo do brutal hadok Exclamation
Návrat hore Goto down
rado1488
mierne pokročilý
mierne pokročilý
rado1488


Počet príspevkov : 35
Registration date : 09.12.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPo január 22, 2007 11:26 am

Mary napísal:
Dopredu oznamujem,že v tomto fore chcem mier Wink
Kludne svoj názor vyjadrite,ale bo to nezašlo do brutal hadok Exclamation
no dobre..ako povies,Ty si sef Twisted Evil
Návrat hore Goto down
zebo
maniak
maniak
zebo


Počet príspevkov : 303
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPo január 22, 2007 11:59 am

[


Naposledy upravil dňa Št máj 31, 2007 5:27 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
zebo
maniak
maniak
zebo


Počet príspevkov : 303
Registration date : 29.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyPo január 22, 2007 12:00 pm

...


Naposledy upravil dňa Št máj 31, 2007 5:27 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Mary
Admin
Admin
Mary


Počet príspevkov : 361
Localisation : Bratislava
Registration date : 25.11.2006

Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita EmptyUt január 23, 2007 9:13 am

ale ne v poho, nenechajte sa vyrušovať..ja iba nechcem aby sa tu vraždilo Laughing
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Agresivita Empty
OdoslaťPredmet: Re: Agresivita   Agresivita Empty

Návrat hore Goto down
 
Agresivita
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
bulls&terriers :: Fórum :: Výcvik-
Prejdi na: