bulls&terriers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vítame vás na našom fóre
 
DomovDomov  GalleryGallery  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  Prihlásenie  

 

 pribeh na jedničku

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
soska
skúsený
skúsený
soska


Počet príspevkov : 72
Age : 40
Localisation : Košice
Registration date : 08.01.2007

pribeh na jedničku Empty
OdoslaťPredmet: pribeh na jedničku   pribeh na jedničku EmptySo marec 17, 2007 11:34 am

Chovám psy 20 rokov, nikdy to nebolo bojové plemeno. Pred 3-mi rokmi som v Hypernove videl krásneho staforda. Keď som vychádzal, ochranka sa dohovárala, že ho musia odstreliť, pretože chodí dnu, oni nedostanú prémie atď. tak som si ho zobral. Mesiac som dával inzeráty, pretože mal tetovanie a krásne kupírované uši, bolo jasné, že to bol čistokrvný pes, ktorý mal majiteľa. Cez internet som sa od chovateľov stafordov dozvedel, že majiteľa nenájdem, pes bol mimoriadne agresívny na ostatných psov, ľudí miloval, svoj priestor si strážil-klasika, tak to má u staforda byť-vraj ho niekto vyhodil, lebo chovať takéhoto psa je náročné. Na moju fenu/cana corso/ si zvykol, boli kamaráti, ale musel som mu urobiť klietku, ako pre leva a vonku nemohol byť nikdy bez náhubku. Jednoducho, bol schopný zabiť každého psa, čo mi ešte ako neskúsenému na začiatku ukázal, vyšiel som bez náhubku, priplichtil sa k nemu túlavý psík a Šaman/tak som ho pomenoval/ho rozpáral. Oči kalné, vôbec nevedel, čo robí. Vyšľachtiť takto psa je úchylka, ale ten pes za svoju genetickú výbavu nemohol. Po tomto poučení, to už išlo, a Šaman sa mi, ako každý najdúch odvďačoval denne neskutočnou oddanosťou. Mám malú firmu, tak som ho občas používal na stráženie náradia, keď sme robili u zákazníka. Vždy sme mu urobili búdu a bol na lanku-a reťazi,strážil výborne, neviem si predstaviť človeka, ktorý by sa priblížil k takémuto psovi. Len ja som vedel, že za jeho zúrivým vrčaním i voči človeku je holubičia povaha, a keby sa niekto odvážil, tak mu len oblíže ruky. Zvieratá zabíjal, strážil svoje, ale nebol schopný zaútočiť na človeka. Takto ich totiž vyšľachtili, pretože do arény ich vodil zriadenec, aby majiteľ nemohol niečím psa namastiť a pod. Naposledy sme v lete robili u zákazníka lapač olejov, Šaman strážil náradie, za plotom zákazníka boli bezdomovci a mali ovčiaka. Zavšivavený psý úbožiak, úbohí ľudia. Ale chceli sa baviť. Chodili k plotu a huckali svojho psa na Šamana, ktorý , pevne uviazaný šalel, od zlosti. Môj pracovník /každý deň sme ho venčili/ išiel so Šamanom na prechádzku, a ako mu dával náhubok,ten sa mu vytrhol-podliezol plot a presne vedel, kde nájde toho úbožiaka-psa. Keď ho nevedel zadrhnúť, odhryzol mu nohu a potom ho zabil. Bezdomovec, ktorý celý čas na nás hulákal, aby sme Šamana k jeho psovi pustili, že ten jeho je lepší/čo ma ani nenapadlo-milujem všetkých psov/vytiahol mobil/!?/ a zavolal mestských policajtov. Škoda sa nestala, pes bol ničí, ale porušil som zákon/podotýkam, Šaman mal zaplatenú daň a všetky očkovania/a musel som platiť pokutu. Policajt, ktorý to riešil tomu rozumel a vravel, že na písomnú sťažnosť sa nezmôžu, ale bezdomovec s mobilom doniesol obratom na počítači vo Worde napísanú sťažnosť a tak ma museli riešiť.Čo bolo potom je smutné. Ďaľší týždeň, vždy keď som prišiel kontrolovať stavbu sa mi tlupa bezdomovcov vyhrážala, že mi psa zabijú. V pondelok som Šamana/uviazaného, za plotom zákazníka/našiel zastreleného.
Nikto nič nepočul, nevedel, bezdomovci, žijúci opodiaľ v stanici horúcovodu o ničom nevedeli. Miloval som toho psa, nech to bola akákoľvek zrúda. Za tri roky pri mne zabil dvoch psov a rozdal nesmierne množstvo lásky mne a všetkým ľuďom okolo mňa. Svine ľudia, čo sa podpísali na jeho genetike, sviňa človek, čo si ho zaobstaral/módne plemeno/ a keď zistil, že sú s ním starosti, tak ho vyhodil. Svine bezdomovci. Sviňa človek, čo ho zastrelil. Aj ja sa cítim ako sviňa, že som to dopustil.Šamanko, toto je príležitosť, aby som sa s tebou dôstojne rozlúčil. Maj sa dobre v psom nebi,kam patríš.Končím, cez slzy nevidím (soska:nieje to moj pribeh)
Návrat hore Goto down
Mary
Admin
Admin
Mary


Počet príspevkov : 361
Localisation : Bratislava
Registration date : 25.11.2006

pribeh na jedničku Empty
OdoslaťPredmet: Re: pribeh na jedničku   pribeh na jedničku EmptySo marec 17, 2007 12:24 pm

s bezdomovcami by som dala poriadne povymetať zem Mad
Návrat hore Goto down
celenka
maniak
maniak
celenka


Počet príspevkov : 235
Localisation : Zahorie
Registration date : 05.01.2007

pribeh na jedničku Empty
OdoslaťPredmet: Re: pribeh na jedničku   pribeh na jedničku EmptyNe marec 18, 2007 4:09 am

Sad pale
Návrat hore Goto down
http://www.celenka.org/show2007
vlado
maniak
maniak
vlado


Počet príspevkov : 265
Registration date : 29.11.2006

pribeh na jedničku Empty
OdoslaťPredmet: Re: pribeh na jedničku   pribeh na jedničku EmptyPo marec 19, 2007 2:17 am

presne preto mam vzdy blby pocit ked svojho psa napr nechavam cakat pred obchodom, ze ho daky debil bude drazdit..... daktori ludia su fakt svine Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
Sponsored content





pribeh na jedničku Empty
OdoslaťPredmet: Re: pribeh na jedničku   pribeh na jedničku Empty

Návrat hore Goto down
 
pribeh na jedničku
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
bulls&terriers :: Fórum :: Príhody a príbehy-
Prejdi na: